משלוח חינם בקניה מעל 500 ש"ח


“אחרי חמש עשרה שנים שנטלתי ארבע (!) תרופות להורדת לחץ דם, בעקבות קריאת המאמרים והשינוי שבא בעקבותיהם, הפחתתי משמעותית את מינון התרופות, היום אני נוטל רק תרופה אחת, ומרגיש צעיר בעשרים שנה”
אצל רוב האנשים חלבון מן החי הוא מרכיב דומיננטי בתזונה שלהם. ביצים וגבינות בבוקר ובערב, ובשר / עוף / דגים בארוחת הצהריים. חלבון מן החי נתפס כדבר בריא והכרחי שאי אפשר בלעדיו, הן מבחינה בריאותית והן מבחינת הרכב הארוחה.
מה ההבדל בין ‘טבעוני’ ל’צמחוני’? ה’צמחוני’ נמנע מלאכול לא רק בשר, עוף ודגים אלא גם כל מזון שבא מן החי, כולל ביצים ומוצרי חלב, לעומת הצמחוני שאוכל ביצים ומוצרי חלב.
בשנות עבודתי זכיתי ללוות חולים רבים בדרך הריפוי המופלאה שלהם, שמתי לב שבמקביל לתהליך הריפוי כולם ירדו במשקל בדרך אגב. הופתעתי בכל פעם מחדש מהירידה המהירה במשקל שהתרחשה אצל אנשים אלו, הם כלל לא ביקשו לרדת במשקל והגיעו להישגים מדהימים.
כבר כילד קטן הייתי שמן, וכל ימי הבחרות סבלתי מעודף משקל. הרגשתי נורא - כבד וחסר גמישות. בנוסף הפריע לי המראה החיצוני שלי. במהלך השנים ניסיתי דיאטות רבות, בחלקן ירדתי מאוד במשקל, אולם בכל פעם, תוך תקופה קצרה השמנתי בחזרה, לרוב בתוספת ריבית והצמדה...
אם תשאלו את הרופא שלכם ‘האם יש קשר בין תזונה למחלות לב’, סביר להניח שהתשובה שתקבלו היא, כי הממצאים המדעיים בנושא שנויים במחלוקת.
מאיר היה שכני בעבר, איש מרתק ונעים שיחה. בעברו היה ביחידת המסתערבים, תמיד נותרנו בפיות פעורים כשסיפר על חוויותיו בצבא.
גם במאה העשרים ואחת הם בוחרים. הם בוחרים להתאים את התזונה אליהם, ולא את עצמם אל התזונה! הם בוחרים לשלוט ולא להיות נשלטים! הם בוחרים לקחת אחריות על בריאותם!
אברהם, בחור בן 16, הגיע לקליניקה עם בעיית עור מטרידה מאד. היו לו גירודים ופריחה באזור הברכיים והקרסול שהסבו לו כאב רב. הגירודים הפריעו לו מאד לישון, הוא נעזר בכדורי שינה כדי להירדם, והיה מתעורר בבוקר מעורפל. גם החלק האסטטי הפריע לו מאד.
משה בחור בן עשרים ושתים(!) הגיע אליי לטיפול בשל לחץ דם גבוה והשמנת יתר. רופא המשפחה שלו המליץ מאד על ניתוח לקיצור קיבה, או לחילופין לרדת במשקל. בנוסף רמת הכולסטרול והשומנים בדם (טריגלצרידים) היו גבוהים מאד, משה לא נתן לזה התייחסות מיוחדת, כיון שגם אצל אביו ושני אחיו תוצאות בדיקות הדם היו זהות.
. יש טרנדים רבים של דיאטות, אנשים רבים מרגישים מבולבלים. לצורך כך כינסנו פאנל עם שלושה מומחים לבריאות טבעית.. יצאנו מהפאנל מלאי תובנות חדשות, ובעיקר עם מוטיבציה חזקה לשפר את הבריאות.
רבי יוסף פ. דיין חשוב ות”ח גדול, פנה אלי בעקבות אבן שהתגלתה אצלו בכיס המרה. האבן אותרה באקראי, בבדיקת אולטרא סאונד שערך. הוא לא סבל כמעט מסימפטומים, רק אחרי ארוחות כבדות הרגיש אי נוחות וכאב קל. הרופאים קבעו שצריך לכרות את המרה ולהוציא אותה לגמרי. הם הדגישו שמדובר בניתוח פשוט, שאין לו שום תופעות לוואי מלבד ההחלמה מהניתוח. כמו כן, הסבירו לרבי יוסף, שכיס המרה הוא איבר די מיותר, שאפשר להסתדר היטב בלעדיו.
על פי ריאיון שנתן אחד מבכירי הרופאים בכלי התקשורת, אני עונה על כל הקריטריונים לקבלת פרס נובל, ואני שוקל ברצינות להציע את מועמדותי. טוב, בעצם אני לא הממציא, כך שאצטרך להתחלק בכספים עם אחרים.
במשך השנים פגשתי לא מעט אנשים שסובלים מיתר לחץ דם. אין להם מושג מה זה לחץ דם גבוה, הם רק יודעים שזה מצב מסוכן וצריך לקחת תרופות כדי להוריד אותו. אותם אנשים נוטלים תרופות עוצמתיות להורדה מלאכותית של לחץ הדם, בזמן שאינם יודעים מה הנזק שנגרם לגופם מהורדה מלאכותית של חץ הדם ומה הן תופעות הלוואי המסוכנות של התרופות שהם נולים.
לפני מספר שנים הזדמן לי לשמוע שיחה בין שני אנשים. האחד סיפר לחברו שלאחרונה יש לו לחץ דם גבוה והוא חייב לקחת תרופות כדי להוריד אותו. הוא ציין שהרופא הזהיר אותו שאם לא יקח את התרופות הוא יפגע בלב שלו וגם עלול לקבל אירוע מוחי.
מעשה שהיה בכולל אברכים חשוב במרכז ירושלים בו למדו אברכי משי בהתמדה מופלאה. מלבד רמת הלימוד הגבוהה, היתה גם אוירה נעימה מאד בין האברכים. באותו הכולל האברכים לא חזרו לביתם בשעות הצהריים ונשארו ללמוד עד הערב.
עשה שהיה כך היה. ישראל, היה בחור ישיבה. הוא היה בחור שכמעט ולא ראה רופא מלבד דלקות לא רציניות באוזניים או בגרון אחת לכמה שנים. מעולם גם לא נתבקש לעשות בדיקת דם. הבעיה היחידה ממנה סבל הייתה יותר אסטטית מרפואית, הוא סבל מעודף משקל משמעותי, מה שגרם לו להרגיש כבדות וחוסר נוחות כללית.
logo בניית אתרים