משלוח חינם בקניה מעל 500 ש"ח


‘מחלות לב’ - עניין של בחירה

מאיר היה שכני בעבר, איש מרתק ונעים שיחה. בעברו היה ביחידת המסתערבים, תמיד נותרנו בפיות פעורים כשסיפר על חוויותיו בצבא.
ביום בהיר אחד הוא נעלם מהנוף. ‘התקף לב קשהאמרו לנו. כמה מעורקי הלב נסתמו ואספקת החמצן ללב פחתה. הרופאים עשו צנתור, פתחו את העורקים הסתומים, והשתילו לו  תשעה (!) סטנטים (תומכנים) בשביל להשאיר את העורקים פתוחים.
למרות ההתערבות הרפואית מאיר נותר בסכנת חיים. בתו שהייתה אמורה להינשא באותה תקופה הקדימה את החתונה כדי שאביה יזכה להיות נוכח בה, אבל הוא היה בטיפול נמרץ ולא היה יכול להגיע.
כעבור מספר חודשים מאיר חזר לבית הכנסת בריא ושלם. המתפללים שידעו על מצבו הקשה ביקשו לשמוע איך קרה הנס. “בסך הכול התחלתי להקפיד על תזונה בריאההשיב מאיר. חלק מהמתפללים משכו בכתפיהם בפליאה, הם מעולם לא שמעו שאפשר לרפא מחלת לב על ידי שינוי תזונה.  לאחרונה פגשתי את מאיר, כעבור עשרים שנה כשהגיע לגיל שבעים, ועדיין לא נס ליחו, הוא נראה צעיר ואנרגטי כמו בגיל שלושים.  
מחלות לב וכלי דם הם גורם התמותה הראשון בעולם. בארצות הברית בלבד 3000 אנשים לוקים בהתקף לב מידי יום! קרוב ל400,000 אמריקאים מתים מהתקף לב מידי שנה!
אצל רוב האנשים שמתים ממחלות לב, זה קורה באופן פתאומי, התסמין הראשון עלול להיות גם האחרון.  כך שיתכן שאפילו לא תדעו שאתם בסיכון עד שזה יהיה מאוחר מידי.
מחלת לב היא הצטברות של משקעי שומן וכולסטרול על דפנות העורקים, ומכונהטרשת עורקים’. הרובד הטרשתי מצטבר בתוך העורקים שמקיפים את הלב, ומונע אספקת דם העשיר בחמצן ללב. תהליך זה מתרחש במשך עשרות שנים, הוא גורם בהדרגה להיצרות של העורקים.
בזמן מאמץ, הגבלה זו של זרימת הדם אל שריר הלב עלולה לגרום לכאבים ולחץ בחזה. מצב זה מכונה תעוקת חזה (אנגינה פקטוריס).
כאשר נוצר קרע ברובד הטרשתי, התכולה שבו מתערבבת בדם, הדם מתחיל להיקרש מסביב לאזור הקרע, הקריש שנוצר הולך וגדל ועלול תוך זמן קצר לחסום את כל העורק. החסימה גורמת לכאבים עזים בחזה ובמקומות נוספים, ולעיתים מלווה בקוצר נשימה חריף. מצב זה מסכן חיים ומצריך טיפול מידי. זהו בעצם התקף לב.
רבים סבורים כי מחלת לב היא תוצאה של תהליך ההזדקנות, אחרי שהלב פועם טריליוני פעמים במהלך החיים הוא פשוט מתעייף ומפסיק לפעול, נשמע הגיוני. תופתעו לשמוע כי באזורים נרחבים בעולם מחלת לב כמעט שאינה קיימת. אלו מדינות עניות אליהם לא הגיעה התזונה המערבית.
בשנה 1950 ארהב פלשה לצפון קוריאה, המלחמה נמשכה שלש שנים, ובמהלכה נהרגו 30,000 חיילים אמריקאים. חוקרים מטעם הצבא האמריקאי שביצעו ניתוח לאחר המוות ל300 חיילים שנהרגו בקרבות גילו נתון מדהים ובלתי נתפס. ל77.3% מהחיילים נמצאו חסימה משמעותית בעורקי הלב,  באחד מכל עשרים נמצאה חסימה חמורה בשיעור של 90%!! החיילים היו בריאים ובכושר גופני מעולה. התקפי לבלא קורים בגיל ארבעים וחמש, האדם תוקף את גופו עשרות שנים, וביום מן הימים הוא עלול לשלם את המחיר.
המחקר המפורסם ביותר בעולם שמצא את הקשר בין תזונה למחלות לב, נערך לאחר מלחמת העולם השנייה בעיר פרמינגהאם. המחקר הוכיח את הקשר בין רמה גבוהה של כולסטרול בדם לבין מחלות לב. הוכח שככל שרמת הכולסטרול הייתה גבוהה יותר, השכיחות של מחלת לב עלתה בהתאם. כולסטרול נמצא רק במוצרים מן החי. (בשר, עוף, חלב, דגים וביצים).
באמצעות תזונה בריאה מופחתת בכולסטרול ניתן למנוע לחלוטין את גורם המוות מספר 1 בעולם.
מה שמדהים הוא שמחלות לב לא רק שניתנות למניעה, ברוב המוחלט של המקרים הם גם ניתנות לריפוי מלא. ניתוחי מעקפים מסובכים וצנתורים, מיותרים במקרים רבים. בשינוי תזונתי ניתן להבריא  ממחלות לב בפרק זמן קצר!
בכל המחקרים שבוצעו, כשהחולים הפסיקו לאכול תזונה שסותמת את העורקים, גופם החל להמיס את הרובד הטרשתי שהצטבר בעורקיהם. התופעה נצפתה גם אצל חולים קשים מאד ששלושת עורקי הלב שלהם היו סתומים. במחלת לב הריפוי הוא ברור, ובצנתור אפשר להבחין כי הסתימה בעורקים פוחתת! 
התוצאות המרשימות גרמו לכך שישנם רופאים וקרדיולוגים ברחבי העולם שהחליפו את אזמל המנתחים בהדרכה תזונתית למטופליהם. והתוצאות היו טובות עשרת מונים.
הרופאים לעיתים מתעלמים מהמציאות. כך קרה אצל משה בן 46 שעבר התקף לב. בבית החולים עשו לו צנתור דחוף וראו ששלושה עורקים בלב היו סתומים מעל 90%. הרופאים דרשו לבצע ניתוח מעקפים דחוף. משה לא היה מוכן לעשות ניתוח מסובך כל כך  ופנה לאיש הבריאות הטבעית, ממנו קיבל הדרכה לשינוי תזונתי. כעבור מספר ימים הוא הרגיש את ההבדל והבין שעלה על הדרך הנכונה.
בהדרגה החל לחזור לפעילות גופנית, וכעבור מספר חודשים חזר לכושר גופני מלא. היום משה רץ שלושים קמ ליום!
בכל אותו הזמן לא הפסיקו להתקשר מבית החולים לשאול מדוע הוא לא מגיע לניתוח. משה שהרגיש בריא לחלוטין רצה לאמת את זה בבדיקות. הוא עשה בדיקת אקו לב ואקג במאמץ, התוצאות גילו שאין זכר לסתימות בכלי הדם.
כעבור מספר חודשים, הוא קיבל טלפון מהרופאה שהייתה אמורה לנתח אותו. היא שאלה אותו איך יתכן שלא עשה את הניתוח והוא עדיין חי. משה סיפר לה על השינוי התזונתי שעשה. הרופאה ביטלה את הדברים ואמרה, ‘שטויות, זה לא יכול להיות. אתה חסר אחריות ומסכן את החיים שלך, תגיע מיד לניתוח’.
מה דעתכם?? מי מסכן את מי?? הלב של מי אטום יותר??
האם השינוי התזונתי קשה מידי?
תשאלו אדם העומד לפני ניתוח לב: האם בשביל לחסוך את הניתוח המסובך, הכאבים הקשים, האשפוזים ומעקב רפואי ממושך, הצלקת והשיקום - תעדיף להחליף את מנת הבשר בקציצת עדשים משובחת ובתבשילים מפנקים אחרים ממה שהורגלת??
השינוי התזונתי הוא עניין של מודעות ושל הרגל, ובהדרכה נכונה בעזרת השם כל אחד יכול.
תרגישו טוב! ואל תיקחו ללב.
 
logo בניית אתרים