משלוח חינם בקניה מעל 500 ש"ח


הבריאות שלנו, בתוך שקית סנדוויץ

מעשה שהיה בכולל אברכים חשוב במרכז ירושלים בו למדו אברכי משי בהתמדה מופלאה. מלבד רמת הלימוד הגבוהה, היתה גם אוירה נעימה מאד בין האברכים. באותו הכולל האברכים לא חזרו לביתם בשעות הצהריים ונשארו ללמוד עד הערב.
אחד מהחבורה שם לב שחלק מהאברכים לא מספיקים להביא ארוחת צהריים מזינה. כידוע, שעות הבוקר הם מהשעות הלחוצות שביום, ההורים דואגים לילדיהם ושוכחים מעצמם.
אותו אברך שהיה מופלא בטוב ליבו, קם ועשה מעשה. הוא ארגן מידי יום ארוחת צהריים לאברכים. הוא היה הולך לשוק מחנה יהודה הסמוך ומביא לחמניות ופיתות טריות, בנוסף הוא היה מביא כמה סלטים קנויים, והנה ארוחה לתפארת במינימום מחיר. את המימון אסף מהחברים. כשאחד היה עושה שמחה ורוצה לשדרג את הארוחה, הוא היה מנדב לתפריט גם גבינות מסוגים שונים, ודגים מעושנים.
הארוחה המשותפת חיזקה את האחווה בין האברכים וכולם שמחו בה. אני, שהייתי מאברכי הכולל המשכתי  להביא בכל יום ארוחת צהריים מביתי.  בדרך כלל הארוחה כללה סלט ירקות גדול, עם ירקות מבושלים או מרק, וקופסא עם קטניות מבושלות באופנים שונים.
יום אחד, אחד האברכים שאל אותי, "מדוע אתה לא מצטרף אלינו, האוכל ממש טעים!"".
"אתה צודק" עניתי לו "הארוחות שלכם ממש ברמה אבל אני משתדל לאכול אוכל בריא".
כמה אברכים שהיו באיזור שמעו את התשובה, שמעון התערב ואמר, "ברוך השם כולנו אנשים בריאים, אני לא רואה שאתה יותר בריא מאף אחד. וחוץ מזה האם לחמניות וסלטים זו לא ארוחה בריאה?!".
"אכן, ב"ה כולכם בריאים ולוואי כך תהיו תמיד. אך תגיד לי שמעון, האם אחרי הארוחה אתה חש בעייפות, וכבדות, צרבות, גזים, וצורך דחוף לשינה"? המאזינים מסביב הנהנו בהזדהות. "אז תופתעו לשמוע שאני לא, אני כשאני מסיים את הארוחה פשוט מתחשק לי לעוף באויר מרוב קלילות, האוכל במקום להכביד עלי נתן לי יותר כח. 
אנשים רבים חיים בתחושת חוסר נוחות קבועה, וכבר התרגלו לזה, עד שאינם זוכרים מה זה להרגיש חיוני ומלא חיים. הם בקושי סוחבים את עצמם, ואחרי ארוחה מוכרחים לישון בכדי להתאושש מהארוחה. אם אכילה מלווה באי נוחות זה סימן שהתפריט אינו תקין."
אז מה בעצם אמורה לכלול ארוחת צהרים משביעה אך שלא תפריע להמשך התפקוד עד הערב?
כמה אברכים הושפעו מאד מדברי ובקשו ממני הדרכה מה ואיך לאכול.  הדרכתי אותם כיצד להרכיב ארוחת צהריים בריאה – מנה מכובדת של ירקות חיים ומבושלים, ומנה חלבונית של קטניות. ומנה לא גדולה של עמילנים בריאים כמו אורז / בורגול / תפוחי אדמה / בטטה.
האברכים שהצטרפו לתפריט הבריא הרגישו שינוי מיידי, הרגשתם השתפרה פלאות. הם קיבלו חיוניות וקלילות, אחד האברכים שסבל מעצירות כרונית, בעייתו נפתרה לחלוטין. כל האברכים שהצטרפו לחוויה של אכילה בריאה, ירדו משמעותית  במשקלם. אחד האברכים אף חיבר מילים למנגינה ידועה: "אם יהודי היה יודע איך ההרגשה אחרי ארוחה בריאה, היה חי כך מאה עשרים שנה". 
הרווח של אכילה בריאה היא לא רק הרגשה טובה ומדהימה, אלא גם ההגנה הטובה ביותר מפני מחלות.
הגוף שלנו עובר תהליכי בניה כל הזמן, תאים ישנים מתפרקים ובמקומם נוצרים תאים חדשים.  אם נבנה את הגוף שלנו מרוגלך ובורקסים ונקניקיות וקולה התאים יהיו חלשים מאד ומלאים בפסולת. אך אם נבנה את התאים עם אוכל בריא, נספק  לגוף חומרי בנייה איכותיים המונעים כניסת רעילות. 
אך גם אם חרגנו ונוצרה מחלה, אפשר להבריא מזה. כשניתן לגוף את התנאים הנכונים, התאים החדשים שיתחדשו יהיו בריאים והגוף יחזור להיות בריא. (שוב, תלוי מה גדול הנזק, ואם אין מדובר בתאונה או הרס שהוא חיצוני למערכת העיכול.)
אדם בריא שרוצה לשמור על בריאותו, ולהרגיש חיוני ומלא מרץ, ולרדת במשקל, צריך לעשות שינויים קלים בתזונה, וכך יהנה מכל העולמות. צריך רק יותר מודעות וידע. אדם חולה שרוצה להבריא ממחלה כרונית, צריך לתקופה מוגבלת לעשות השתדלות יתירה, ולתת לגוף תזונה קלה מאד לעיכול.
יצחק ס. הגיע אלינו לקליניקה עם דלקת חמורה בוושט שהסבה לו כאבים איומים, כל אוכל שהכניס לפה היה גורם להתרחבות של הוושט והגברת הכאב, הכאב ליווה אותו כל הזמן ולעיתים היו גם דימומים. הוא איבד טעם בחייו. יצחק שלא סבל ממחסור בכסף פנה לרופאים המומחים ביותר לקבל מזור, אך לא היה לרופאים מה להציע לו.
בחסדי שמים הוא הגיע לבריאות הטבעית, הגישה היתה לתת מנוחה לוושט כדי לאפשר לגוף את הריפוי. לפרק זמן קצר הוא ניזון רק ממיצים, ובהמשך הוסיף גם ירקות מאודים רכים, ובהדרגתיות עבר לתזונה מלאה מבריאה. ובתוך כמה שבועות הדלקת נעלמה לחלוטין.
יצחק שב לרופאים שעשו צילום נוסף ולא ראו כל זכר לדלקת, הרופאים ביקשו לדעת מה תרופת הפלא שקיבל. הוא סיפר שבסך הכל עשה דיאטה. הרופאים היו המומים. 
אני מרגיש חובה לזעוק מסוף העולם ועד סופו. אם אבחנו אצלכם מחלה, לפני שאתם מתחילים בארטילריה של תרופות שידכאו את הסימפטומים של המחלה, תנו לגוף שלכם הזדמנות לרפא את עצמו. לפעמים זה ידרוש תהליך ארוך, ולפעמים מתרפאים מהר מאד תוך מספר שבועות. אין מה לעשות – הגוף דורש את הזמן שלו. אבל אין שום  דרך אחרת – לפעמים הדרך הארוכה היא הקצרה ביותר. התרופות בדרך כלל רק מקלות על הסימפטומים, ולא מביאות לריפוי אמיתי.  (אפשר לפעול סימולטנית בשתי החזיתות, גם אם אתם מטופלים ברפואה הקונבנציונלית, זה לא מונע מכם לאכול אוכל בריא. כשהרופא יראה את השיפור, הוא בעצמו כבר יפחית לכם את כמות התרופות.)
השתדלות הראויה, הכוללת תזונה נקיה וקלה, בשילוב פעילות גופנית ורוגע, תביא בס"ד להבריא ממחלות..
logo בניית אתרים