משלוח חינם בקניה מעל 500 ש"ח


אבנים בכיס מרה, האומנם לחתוך?

רבי יוסף פ. דיין חשוב ותח גדול, פנה אלי בעקבות אבן שהתגלתה אצלו בכיס המרה. האבן אותרה באקראי, בבדיקת אולטרא סאונד שערך. הוא לא סבל כמעט מסימפטומים, רק אחרי ארוחות כבדות הרגיש אי נוחות וכאב קל. הרופאים קבעו שצריך לכרות את המרה ולהוציא אותה לגמרי. הם הדגישו שמדובר בניתוח פשוט, שאין לו שום תופעות לוואי מלבד ההחלמה מהניתוח. כמו כן, הסבירו לרבי יוסף, שכיס המרה הוא איבר די מיותר, שאפשר להסתדר היטב בלעדיו.
במשך מספר שנים נרתע רבי יוסף מהניתוח ודחה אותו. בינתיים במעקב שגרתי התברר, שהאבן הולכת וגדלה. בעקבות כך האיצו הרופאים ברבי יוסף לקבוע תור לניתוח במהירות האפשרית, מחשש שהאבן תחסום את צינור המרה, מצב שעלול לסכן חיים.
רב יוסף הגיע אלי דרך חתנו, שבו טיפלתי כחולה במחלת קוליטיס קשה מאד, ובעזרת השם ניכר במצבו שיפור משמעותי מאד. הוא שאל אותי האם יש השלכות לכריתת כיס המרה, ובירר האם לרפואה הטבעית יש דרך אלטרנטיבית לטפל באבנים בכיס המרה.
כדי להבין את הנושא, עלי להקדים ולהסביר מהו כיס המרה ומהו תפקידו. מדובר באיבר קטן מאד שנמצא מתחת לכבד. כיס המרה מפריש את נוזל המרה שמיוצר בכבד, לתוך המעיים. עיקר התפקיד של נוזל המרה הוא לסייע בפירוק השומנים שנוצרו מהאוכל שאנו אוכלים הנשארים במעיים.
נוזל המרה מופרש בהתאם לצורך, כשכיס המרה אחראי על כמות הנוזלים שתופרש. ויסות הנוזל הוא בהתאם לשומן הנכנס לגוף. כלומר, אחרי ארוחה עתירה מאוד בשומנים יופרש נוזל רב יותר מאשר אחרי ארוחה דלת שומנים.
ברגע שכורתים את כיס המרה נוצרת בעיה של איבוד היכולת לווסת את כמות נוזל המרה, והוא מופרש ישירות מהכבד למעיים בטפטוף קבוע.
אני חושב שזו מחשבה טיפשית לחשוב שהבורא ברא איבר מיותר. להפך, לכיס המרה יש מטרה חשובה מאד - בהיעדרו אין לגוף יכולת להתמודד עם פירוק כמויות גדולות של שומן, ונוצר מצב שהשומן שבמזון לא מתעכל היטב.
אם כי לא בהכרח שייגרמו נזקים לטווח הקצר, אך לטווח הארוך, כשבמשך זמן רב עיכול השומנים אינו במיטבו, הדבר עלול לחולל בגוף שלל מחלות חו - החל מעצירות ועד לדלקות חמורות במעיים, בדומה למחלות הקרוהן והקוליטיס. וודאי שלא כל אחד שהוציאו לו את כיס המרה, בהכרח יחלה, אך יש בכך סיכון.
לצערי הרב, הרפואה הקונבנציונלית בוחנת את ההשלכות רק בטווח הקצר - כאן ועכשיו, וברגע שאין תופעות לוואי חריגות מיידיות, אין התייחסות מספיקה לנזקים שייגרמו בעתיד.
הרפואה הטבעית מציעה דרך לטפל באבנים שנוצרו בכיס מרה.
האבנים בכיס המרה הן אבנים שומניות הנוצרות בעיקר משומנים ומכולסטרול, כשהחומר המגבש אותן לאבנים הוא הסידן.
נוזל המרה לא אמור להכיל כמעט שומנים, אך בעידן של תזונת הגאנק-פוד, עתירת השומנים המקובלת בזמננו, הכבדמופצץבשומנים. זוהי הסיבה לכך שחלק מהשומנים גולש מהכבד אל כיס המרה, ושם מתגבשים השומנים ונעשים לאבן.
כשמדובר באבנים קטנות הן תעבורנה מכיס המרה למעיים דרך התעלה המחברת ביניהם, ומהמעיים תצאנה מהגוף עם הצואה. הבעיה מתחילה כשנוצרות אבנים גדולות מכדי לעבור בתעלה שקוטרה 1 סמ. הסיכון הוא שהאבן תחסום את תעלת המרה או את תעלת הכבד.
אך יש בשורה טובה - על ידי שינוי תזונתי יש לנו היכולת לכווץ את האבנים בכיס המרה.
ראשית, בתקופת הריפוי חובה להימנע לגמרי מאכילת שומנים, כולל: בשר, עוף, חלב, דגים, ביצים, שקדים ואגוזים, טחינה, אבוקדו ושמן זית. כאשר אין שומנים בגוף, נשאר נוזל המרה בתוך כיס המרה, וגורם לריכוך האבנים ולפירוקן.
בנוסף מומלץ להימנע למספר שבועות מאכילת מאכלים שיש בהם עמילן, כיוון שהכבד הופך עודפי סוכר לשומן בצורת טריגלצרידים. העמילנים כוללים: לחם, דגנים, תפוחי אדמה, בטטה ותירס. כמו כן אין לאכול סוכר לבן בכל תקופת הריפוי.
יש לעקוב על ידי בדיקת אולטרא סאונד, וברגע שנראה שהאבן התקטנה, וגודלה פחות מסמ, ניתן לסייע לה לצאת החוצה על ידי מניפולציות שונות, כגון: חימום אזור המרה כדי להרחיב את הצינורית, עיסוי וטפיחות באזור המרה, קפיצות ועוד.
נבהיר כי קיים סיכון מסוים בהימנעות מניתוח - האבן עלולה לגרום לחסימה, כפי אזהרת הרופאים. בדרך כלל, הסיכון אינו מיידי, ויש זמן מספיק לנסות להקטין את האבנים בדרך טבעית. ואם לא מצליחים תמיד אפשר לעשות ניתוח.
לפני מספר חודשים הגיע לקליניקה שלי ילד בן אחת עשרה שהגיע אלינו עם אבן בכיס מרה (כן יש דבר כזה גם אצל ילדים), בתוך חודש האבן התקטנה מאד. אך בדרך כלל מדובר בתהליך ארוך יותר.
חשוב לדעת שאין מאה אחוזי הצלחה, לפעמים יש אבנים גדולות מאד שנוצרו במשך שנים ארוכות, והן קשות מאד, והטיפול הנל אינו מועיל, אבל במקרים רבים הצליחו להתפטר מהאבנים ללא ניתוח.
אספר כאן סיפור מעניין, מורי ורבי הרב יובל אשרוב שנחשב לאחד המומחים הגדולים בריפוי הטבעי, התחיל את דרכו ברפואה סינית, ובגלל מקרה של אבנים בכיס מרה שינה את כל השקפתו, ועבר לעיסוק בריפוי טבעי.
ומעשה שהיה כך היה: אדם הגיע אליו לקבל דיקור סיני, ובדרך אגב סיפר שהוא סבל מאבן בכיס המרה, והלך לטיפול אצל יצחק בן אורי, שהדריך אותו לשנות את התזונה, ואכן האבן התקטנה ויצאה.
הרב אשרוב התרשם מאוד, נסע ליצחק בן אורי וביקש ממנו לשמוע את משנתו בעניין.
יצחק בן אורי הסביר בצורה פשוטה, שהאבנים נוצרות במרה עקב זליגה של שומן מהכבד לכיס מרה, ומכאן שהדרך לריפוי מהן היא להימנע משומנים, ובכך לגרום לאבן להתקטן.
הרב אשרוב התפעל מאוד, ואמר שמעולם לא שמע אמיתה פשוטה כל כך. באותו הרגע החליט ללמוד לעומק את תורת הריפוי הטבעי, ומכאן התגלגל הכול איך שהתגלגל.
שוב אנחנו פוגשים בכח המופלא שיש לגוף לתקן את עצמו. הן בבעיית האבנים בכיס מרה והן במחלות אחרות. לפעמים מתרחש תהליך הריפוי במהירות, כהרף עין, ולפעמים נדרשת השקעה ארוכה יותר, אבל בסופו של דברהגוף עושה את שלו.
חשוב שנדע כי מחלות אינן נוצרות מעצמן, אלא משיבוש של אורח חיים תקין. ברוב המקרים, כשאדם יתרחק מגורמי המחלה, ישפר את תנאי התזונה ויתמיד בפעילות גופנית, הוא יראה שיפור משמעותי, עד לכדי ריפוי מוחלט.
ראיתי מקרי פלא של ריפוי ממחלות קשות ביותר, כמו אי ספיקת כליות או דלקות מפרקים, ואפילו מקרים, אם כי לא רבים, של ריפוי ממחלת הסרטן, לפעמים בתוך חודשים ספורים, ולפעמים בטווח זמן ארוך יותר - אך העקשן מצליח.
אני מציע לכל אחד לשמור על עצמו ולנהל אורח חיים בריא, כדי שבעזרת השם לא יחלה. ואם כבר חו אובחן במחלה, לפני שהוא מתחיל לתקוף את גופו בתרופות שירגיעו את הסימפטומים, אבל יחמירו את המחלה לטווח הארוך, המלצתי לו היא - תן לגוף צאנס לרפא את עצמו! זכור, לגוף יש כח עצום לרפא את עצמו!
בריאות איתנה ושמחה לכולכם.
logo בניית אתרים