משלוח חינם בקניה מעל 500 ש"ח


מה לאכול ולמה?

על פי ריאיון שנתן אחד מבכירי הרופאים בכלי התקשורת, אני עונה על כל הקריטריונים לקבלת פרס נובל, ואני שוקל ברצינות להציע את מועמדותי. טוב, בעצם אני לא הממציא, כך שאצטרך להתחלק בכספים עם אחרים.
הפרופסור הנכבד נשאל, “האם יש דרך לאדם שהגיע למצב פתולוגי, שכלי הדם שלו סתומים בצורה חולנית, להחזיר אחורנית את הגלגל ולנקות את כלי הדם?”
תשובתו המלומדת של הרופא הייתה: סתימה בכלי הדם היא נזק בלתי הפיך, ואת הנעשה אין להשיב. ניתן רק לפתוח סתימה ספציפית באמצעות צנתור ולדלל את הדם.
בסוף הריאיון הוסיף שאם יימצא אדם שיצליח למצוא דרך להרחיב את המעבר בכלי הדם, הוא יהיה ראוי לזכות בפרס נובל.
שמחתי מאד שהבעיות הכלכליות שלי נפתרו אחת ולתמיד!
 
כיצד ננקה את כלי הדם?
אכן, יש דרך לנקות את כלי הדם, ולחזור לחיים בריאים וחיוניים ללא כדורים.
כיצד? באמצעות תזונה נכונה ופעילות גופנית.
גם אחרי שנים ארוכות של לחץ דם גבוה, אם רק יינתנו לגוף התנאים המתאימים, הוא יבריא לחלוטין ללא צורך בתרופות.
במאמר זה אתמקד בהסבר, כיצד אפשרי לאזן את לחץ הדם ולהביאו למצב תקין.
מדובר בדרך קלה ומהירה, שכולה רווחים; לא רק שלחץ הדם יתאזן על ידה, אלא גם עודף המשקל ירד, ותחושות הכבדות והעייפות תיעלמנה לחלוטין.
אחד המטופלים שלי היה רגיל לנסוע ברכבו שלוש פעמים ביום לתפילה בבית הכנסת. כעבור חודש מאז שהגיע אלי בלבד, זרק את מפתחות הרכב, ומאז הוא צועד ברגל לכל מקום.
כיצד מרפאים לחץ דם גבוה?
השם יצר בתוך הגוף יכולת ריפוי מופלאה; בכל רגע ורגע מתרחשים בגופנו תהליכי התחדשות וריפוי. כשפורצת מחלה, הגוף זקוק למנוחה כדי להפנות את המשאבים שבו לריפוי. היות שעיקר האנרגיה של הגוף מופנה לעיכול המזון. תהליך הריפוי ייעשה בעזרת סוג תזונה שמקל על מערכת העיכול, כדי שכוחות הגוף יישארו פנויים לרפא את המחלה.
תזונה נטולת שומן רווי ושומן טרנס
עיקרון חשוב לא פחות בריפוי הוא הסרת הסיבה לחולי. הגורם המרכזי ללחץ דם גבוה הוא שומנים הנדבקים לדפנות כלי הדם והעורקים וסותמים אותם. כל עוד אוכלים רוגלך ובורקסים ועוד מיני מאכלים המכילים שומנים רוויים שסותמים את העורקים, אין סיכוי להבריא!
אני מניח ששמעתם על שומן רווי ועל שומן טרנס ועד כמה אינם בריאים, הלוא בכל מוצר מופיעה אזהרה באותיות אדומות המתריעה ומזהירה להימנע מצריכתם.
בשל המבנה שלהם, יש לשומנים אלו נטייה לשקוע, וממילא לנוע פחות עם זרם הדם.
בתקופת הריפוי, כמובן, יש למעט מאד בצריכת שומנים אלו כדי לנקות את כלי הדם ולאפשר זרימה טובה של הדם.
על אילו שומנים מדובר?
כמעט כל מוצרי המזון התעשייתיים עתירים במרגרינה ובשומנים רעילים. גם עוף, בשר ודגים מכילים כמות גדולה מאד של שומן רווי שנוטה לשקוע בתוך כלי הדם.
לכן, לאנשים שחולים ביתר לחץ דם (וגם במחלות נוספות) ומעוניינים להגיע לריפוי מלא, מומלץ להפחית במידת האפשר בצריכת מוצרי בשר, ולהימנע לחלוטין מצריכת השומנים המזוקקים והרעילים שנמצאים במזון המעובד הקנוי, כל זאת כדי להגיע לריפוי מלא ויעיל.
הבשורה היא שיש תחליפים נהדרים, כמו קציצות משובחות העשויות מדגנים, מקטניות ומירקות. אני ערב לכך שלא תרגישו מקופחים!
 
האם אתם מודעים לעובדה שבקטניות יש יותר חלבון מבשר?
על פי כל רשויות הבריאות בעולם הפחתה בצריכת בשר ועוף לא תגרום לחסר תזונתי בגופו של אדם המתכנן את התזונה שלו בצורה נכונה. תזונה בריאה, גם אם אינה מכילה בשר של בקר ועוף, תורמת לגוף את כל הברזל במידה שהוא זקוק לו.
אומנם לפעמים חסר במאכלי בשר בתזונה, עלול ליצור מחסור בוויטמין B12, וראוי לערוך מעקב בבדיקות דם, אך גם אוכלי בשר סובלים לא פעם ממחסור בוויטמין זה. במקרה של חסר יש ליטול תוסף המכיל ויטמין זה.
דווקא אדם שאינו אוכל מספיק פירות וירקות יסבול מחסר תזונתי. התזונה המקובלת אצל רוב בני אדם מבוססת על לחם ופסטות, עוף וגבינות, וכמובן על ג’אנק פוד בשפע. הדבר נותן את אותותיו על הגוף, והוא מצוי במצוקה נוראה עקב חסר בחומרי הזנה הכרחיים. ברבות השנים עלולות להתפתח מחלות קשות עקב התזונה הירודה והבלתי מאוזנת.
לחץ דם גבוה קיים לא רק אצל זקנים, גם צעירים עלולים להיפגע. רק השבוע ביקר אצלי בקליניקה אברך שסובל מלחץ דם גבוה, עודף משקל, סוכרת... והוא – בן 22 שנים בלבד!!!
השומנים הלא בריאים, גורמים בנוסף ללחץ דם גבוה, גם למחלות רבות אחרות, כמו סוכרת (השומנים יוצרים תנגודת לאינסולין), דלקות פרקים, וכן אלצהיימר וטרשת נפוצה - השומן שוקע גם במח ובמערכת העצבים!
בעזרת השם ארחיב על נזקים אלו במאמרים נפרדים.
הוא מוצר לא בריא, בפרט כשהוא מטוגן.
המינוח ‘לא בריא’ הוא עדין מדי, ההגדרה המדויקת היא כולנו יודעים ששמן, ששמן מטוגן הוא רעיל וגורם למחלות קשות.
 
הקשר בין סוכר ללחץ דם
עוד שותף קטן שהוא בכלל לא קטן, מצטרף לחגיגה - והוא מיודענו הסוכר. מצד אחד, אי אפשר לוותר עליו, הגוף שלנו זקוק כל הזמן לסוכר המספק לו אנרגיה. אך מצד שני בצריכה עודפת של סוכר, הגוף הופך את הסוכר ברובו לשומנים (שנקראים טריגליצרידים), שבין היתר הנם שותפים להיצרות כלי הדם.
 
כיצד נספק לגופנו את כמות הסוכר הנחוצה לו, ללא יתרת סוכר מזיקה?
ראשית עלינו להמעיט בצריכת סוכר לבן, אך חשוב לזכור שגם פחמימות מורכבות מתפרקות בגופנו לסוכר. פחמימות מורכבות כוללות את מוצרי החיטה והאורז, תפוחי האדמה והבטטה. אי לכך מעבר לאכילת פחמימות מדגנים מלאים יתרום להורדת לחץ הדם.
עם זאת בתקופה של ריפוי מלחץ דם, נעדיף להפחית בלחם, גם אם עשוי הוא מדגנים מלאים, ונשתמש במגוון רחב של תחליפים בריאים ומשביעים שיספקו לגופנו פחמימות בריאות ללא עודפי סוכר מיותרים.
המלח – סם המוות
ואחרון-אחרון אך לא כל כך חביב, אי אפשר שלא להזכיר את אחד מגורמי המפתח של יתר לחץ דם - והוא המלח.
המלח גורם לנזקים בריאותיים רבים, ויש לו קשר ישיר ללחץ דם גבוה, כיצד?
המלח הוא חומר הסופג נוזלים ומגדיל את נפח הדם - מה שמגביר את העומס בתוך כלי הדם.  בנוסף לכך המלח גם גורם להתקשות ולהיצרות כלי הדם למספר שעות.
למרבה הצער, בדרך כלל אך פגה ההשפעה השלילית של המלח וחולפת, וכבר אוכלים שוב ארוחה נוספת עשירה במלח. כך שרוב היום יש סיבה טובה ללחץ הדם להיות גבוה.
הקטנת כמות המלח בתזונה בחצי כפית ליום, עשויה להציל את חייהם של אלפי אנשים מדי שנה.
 
מספר עצות לגמילה ממלח
ראשית, אל תוסיפו מלח למזון בשעת הכנתו, אלא רק בזמן הארוחה, תסתפקו במלח ששמתם מראש (אנשים רבים מוסיפים מלח למזונם עוד לפני שהם טועמים אותו!) שנית, נסו להשתמש בשילוב של משפרי טעם טבעיים ובריאים, כמו שום, בצל, עגבניות, פלפלים, עלים ירוקים מסוגים שונים ותבלינים מגוונים ולהימנע ככל האפשר משימוש במלח.
כמו כן השתדלו להימנע מרכישת מזון מוכן עשיר במלח; כשבעים וחמישה אחוזים מכמות המלח שאנחנו אוכלים מגיעים ממזון מעובד שקנינו בחנות ולא מהמלחייה הביתית. מוצר שמסומן כעשיר בנתרן שייך למזונות הלא בריאים! היזהרו מהרגל זה!
בלוטות הטעם של אנשים המכורים למלח, מתעממות-מתקהות, ובלי ריבוי מלח מרגישות הן טעם תפל. אך למרבה הפלא כבר אחרי שבועיים של הפחתה בצריכת מלח, הלשון הופכת לרגישה, ופתאום מתחילים ליהנות מהטעם הטבעי של האוכל.
בדרך כלל מרבית המתנסים בהפחתת המלח, לאחר תקופה קצרה של אכילה נכונה - יביעו סלידה ממזונות עתירי מלח שכל כך אהבו בעבר ויעדיפו מאכלים דלי מלחים.
החזיקו מעמד שבועיים, התרגלו לאכול מזון מומלח פחות, ובסוף תיהנו! 
מדי יום אני פוגש אנשים שהחליטו לקחת אחריות על בריאותם. רובם נהנים מאד מהתפריט החדש  ומדווחים שהאוכל ערב לחיכם, והתוצאות המרשימות מעלות את המוטיבציה שלהם ונותנות להם כוחות להמשיך בהשקעה המשתלמת.
חשוב שייערך מעקב של איש מקצוע אחר התוצאות של בדיקות הדם כדי לוודא ששינוי התזונה מותאם למצב הבריאותי. התזונה צריכה להיות מותאמת לכל אחד בהתאם למצב בריאותו וליכולותיו.
פעילות גופנית
ביחד עם השינוי התזונתי מומלץ מאד לשלב פעילות גופנית מתונה, כמו הליכה של עשרים דקות ביום, וכן לבצע מספר דקות מדי יום תרגילי מתיחה בסיסיים שיגמישו את כלי הדם שאיבדו מגמישותם ויאפשרו להם להשתחרר מעודפי השומן ולשפר את זרימת הדם.
כמו כן חשוב גם ללמוד לבצע תרגילי נשימה. אלו יעזרו להרפיית ולהרחבת כלי הדם.
החלק של תרגילי נשימה לא קשור בדווקא ללחצים נפשיים - אצל חלק מהחולים לחץ הדם קשור גם ללחצים נפשיים, ונדרשת עבודה בעניין.
זהו הסוד של גוף-נפש, ולעיקרון זה נקדיש בעז”ה מאמר נפרד.
כשנפסיק להתעלל בגופנו, וניתן לו את התנאים המתאימים – הרפואה תבוא מהר יותר ממה שנוכל לדמיין.
אם הדברים יעילים ובריאים כל כך, למה הרופאים אינם ממליצים על כך?!
מדוע הם רושמים רצפטים של תרופות שתופעות הלוואי שלהן קשות כל כך, ואינם מורים לחולה לשנות את אורח החיים שלו ואת הרגלי התזונה?! מהו היחס של הרפואה הקונבנציונלית להמלצות תזונתיות?
 
logo בניית אתרים