משלוח חינם בקניה מעל 500 ש"ח

הספריה שלי


מדוע זהרו פניה של דינה די

הפעם אני רוצה להסתנכרן עם הכתוב בדבש וחלב, על מעלת הוויתור.
אנחנו מסתכלים על הוויתור כעל הפסד, שהרי וויתור מחייב שהדבר בעצם מגיע לנו ונתנו אותו לאחר, שהרי אם אינו שלנו ולא מגיע לנו אין כאן וויתור אלא עשיית צדק ונתינה לאחר את מה שאנו חייבים לו. אי לכך כשאנו מוותרים זה תמיד רק כשאנו צודקים, ומגיע לנו ואף על פי כן אנחנו מוכנים לוותר על שלנו ולתת לאחר.
לכאורה קנינו שלום, קנינו שקט, חסכנו מחלוקת וזאת בתמורה לוויתור על מה שהיה שייך לנו בעצם.
דינה-די וויתרה על חולצת החלומות שלה לטובת שושי החברה שלה. הן הגיעו לגן, כאשר שושי לבושה במחצלות, חולצה יפהפיה השייכת לדינה די, ואילו דינה-די לבושה בחולצה פשוטה ביותר השייכת לאחיה.
לכאורה, דינה-די הפסידה, היא נראית פחות טוב מהחברה שלה, היא לבושה בפשטות.
בסיפור שלנו, הגננת כלל לא מודעת למעשה האצילי שדינה-די עשתה, אין לה מושג שהחולצה של שושי בעצם שייכת לדינה-די והיא ויתרה לשושי כי לשושי לא הייתה חולצה לבנה. מה שהגננת ראתה היה את דינה די עם חולצה פשוטה ואת שושי עם חולצה מהודרת.
אבל הגננת למרות שלא ידעה כלום, הביטה אל עבר כל הבנות וראתה שהפנים של דינה-די זוהרות יותר משל כל שאר הבנות, והיא לא הבינה מדוע, היא לא ידעה מה סוד הקסם של דינה-די, מדוע היא זוהרת כל כך!
הספר נועד ללמדנו שהוויתור יש בו כדי לתרום למי שוויתר הרבה יותר ממה שהוא וויתר עליו, הוא בעצם זכה ולא הפסיד, שהרי בהסתכלות על הבנות היו צריכים לראות את שושי כמי שזוהרת ביותרמכיוון שהיא לבשה את החולצה היפה ביותר! אבל לא, דווקא דינה-די זהרה בפניה יותר מכולם, וזאת מתוך חדוות השמחה על הוויתור שעשתה.
אם המטרה של הבנות היא להראות טוב במסיבה, בסופו של יום, דינה די זהרה יותר מכולם למרות שהחולצה שלבשה הייתה הפשוטה ביותר, היינו, בוויתור שלה דינה-די לא הפסידה אלא עוד הרוויחה בדיוק את מה שנראה שוויתרה עליו, את הנראות המקסימה! שושי עם החולצה הנהדרת לא השתוותה לקסם שהיה לדינה-די שנבע מעצם הוויתור שלה.
לוויתור יש סוד של קסם, הנותן לבעליהם הרבה מעבר למה שהם מוותרים עליו, ולא רק בתוצאות הנלוות אלא בעצם הדבר עצמו.
logo בניית אתרים