משלוח חינם בקניה מעל 500 ש"ח


כולסטרול גבוה החלופה הבטוחה

משה בחור בן עשרים ושתים(!) הגיע אליי לטיפול בשל לחץ דם גבוה והשמנת יתר.  רופא המשפחה שלו המליץ מאד על ניתוח לקיצור קיבה, או לחילופין לרדת במשקל. בנוסף רמת הכולסטרול והשומנים בדם (טריגלצרידים) היו גבוהים מאד, משה לא נתן לזה התייחסות מיוחדת, כיון שגם אצל אביו ושני אחיו תוצאות בדיקות הדם היו זהות.
משה סיפר שהוא נוהג לאכול פעמיים ביום ארוחות בשריות גדולות. הארוחה העיקרית שלו, היא בשעה אחת אחר חצות. בישיבה שלמד הייתה אחוות חברים מיוחדת, ומדי ערב בסיום סדר שלישי, החברים מתאספים יחד מטגנים שניצלים ואוכלים אותם בסמוך לשינה.
הבהרתי לו שכיוון שהוא בחור צעיר וחזק, די בשינוי מינורי בתזונה כדי לראות שיפור מהיר. קבענו תפריט קל ליישום, הפסקנו את ארוחת השחיתות של הלילה וקבענו שעה סבירה לסיום ארוחת הערב. לשמחתי כעבור חמשה שבועות לחץ הדם ובדיקות הדם התאזנו לחלוטין. משה גם ירד 12 ק"ג ונראה אדם אחר לחלוטין
על קצה המזלג והכפית - הוראות שימוש לגוף בריא
כולסטרול גבוה נפוץ מאד באוכלוסייה, אפשר לקרוא לזה מגפה. בישראל בלבד, כ-725,000 איש נוטלים תרופה ממשפחת הסטטינים להורדת הכולסטרול. לפי הערכה ישנם עוד מאות אלפי אנשים שאינם מודעים שהכולסטרול שלהם גבוה.
תופעות הלוואי של הסטטינים נפוצות מאד. בעיקר פגיעה בכבד ובשרירים, אך קיימים סיכונים למחלות נוספות. רבים סובלים מכאבים בשרירים ואינם מקשרים לתרופות שהם נוטלים.
כמה עובדות שתרצו לדעת על כולסטרול
1.  כולסטרול הוא מולקולה שומנית חיונית מאד. השכבה החיצונית של התאים שלנו עשויה מכולסטרול. הכולסטרול הוא גם מרכיב עיקרי בהורמונים וויטמינים רבים. הכולסטרול הוא לא אוייב שלנו כל עוד הוא במינון הנכון.
2 . כולסטרול גבוה ידוע כגורם למחלות לב וכלי דם, סכרת, וחלק מסוגי הסרטן. אדם השומר על רמת כולסטרול תקינה מוגן מהרבה מאד מחלות.
3. הערך הגבוה של כולסטרול שנחשב לבטוח הוא עד 200, אך למעשה הערך הבטוח הוא עד 150. הערכים הרפואיים נקבעים לפי ממוצע האוכלוסייה, בכדי שלא להפוך את כלל הציבור לחולים. ככל שרמת הכולסטרול עולה, רמת הסיכון עולה בהתאם. שני קרדיולוגים בכירים העידו, כי מעולם לא ראו התקף לב במי שרמת הכולסטרול שלו לא עברה את הערך 150.
5. אין צורך לצרוך כולסטרול בתזונה, הגוף שלנו מייצר בעצמו את הכמות הנחוצה לו. צריכה מוגזמת של כולסטרול בתזונה עלולה להוביל לרמה מסכנת.
6. כולסטרול נמצא רק במוצרים מן החי. (בשר, חלב, דגים, וביצים).
7. הכולסטרול הוא סמן אמין למצב הבריאות הכללי, אך הוא לא המקור היחיד למחלות הנגרמות מתזונה לא בריאה. ולכן לקיחת תרופה להורדת הכולסטרול לא תפחית לחלוטין את הסיכון לתחלואה.
את בעיית הכולסטרול הגבוה ניתן לפתור בקלות על ידי אכילה נכונה
מחקרים רבים הוכיחו ששינוי תזונתי של שבוע עד עשרה ימים בלבד, הכולל תזונה המבוססת על ריבוי פירות וירקות וקטניות ודגנים מלאים, עם הפחתה משמעותית של מזונות המכילים כולסטרול ושומנים מעובדים, גורם לערך הכולסטרול לרדת במאה נקודות! התוצאות טובות יותר מכל תרופה אחרת, ובמהירות מדהימה. גם אדם שחי באורח חיים מזיק, יראה תועלת עצומה אם מידי תקופה יאכל תזונה נקייה למשך פרקי זמן קצרים. 
יש לכם כולסטרול גבוה? נסו במשך כמה ימים לשנות את הרגלי האכילה שלכם, לא תאמינו מה מחוללת אכילה נכונה בכמה ימים בלבד!
logo בניית אתרים